.
   
     

 

<<   Çocuklarda  Hacamat  >>

 
ÇOCUKLARDA HACAMAT TEDAVİSİ KONYA TEDAVİ KONYA EBUSADULLAH.
 

Çocuklar için hacamat alt sınırı teorik olarak 2 yaş olarak belirlense de Malezya Endonezya gibi Müslüman ülkelerde 45 günlük bebeklere dahi uygulandığı ve hacamat yapılan bebeklerde akıtılan 2-3 damla kan dahi gece ağlama ve huysuzluk kalktığını ve daha rahat uyuduklarını belirten aileler çoktur.

Hacamatın en fazla fayda gösteren ve tesir edeni çocuklara yapılanıdır. İran'da Kermenşah Tıp Fakültesi'nde 1 Yaş üzeri 10 yaş altı 4 bin denekden üç bin çocuğa yapılmış. Hacamat’tan yola çıkan araştırmacılar şu sonuçları ortaya koymuştur; diğer 1,000 çocuk Hacamat yapılmamış aradaki fark şöyle gözlemlenmiştir.

  1. Hacamat yaptırdıktan sonra çocukların bağışıklık sistemi güçlendiği için oldukça nadir soğuk algınlığına ve gribal enfeksiyon hastalıklarına yakalanıyor. Bu yetişkinler için de geçerlidir.
  2. Huysuzluk, hareket bozuklukları, asabiyet, agresif ve ters hareketleri en aza inmektedir.
  3. Hızlı büyüme, boy ve kilo artışı çocuklarda görülmektedir.
  4. Yemeğe karşı iştahları artar.
  5. Çocuklarda ve ergenlerde konsantrasyonları artırıp, öğrenmeleri, zekâları ve hafızaları güçlenir.
  6. Ergenlikte cinsel yönden buluğa erme buhranını daha mutedil kılar ve sakin bir şekilde seyretmesini sağlar.
  7. Daha güzel ve mutlu bir yüz, cilt ve saç kazandırır.
  8. En önemlisi ailelerin sürekli şikayet ettiği ne verirsen beğenmeme veya huysuzluk diye tabir edilen sürekli mutsuz çocuklarda çok tesirlidir.
  9. Kafadan ve kulak arkasından Hacamat olan çocuklarda yaşıtlarına göre derse olan ilgileri ve öğrenme hızında çok artış gözlenmiştir.
  10. Kardeşleri kıskanma veya oyuncakları paylaşmama gibi huysuzluklar tamamen kalktığı gözlemlenmiştir.