.
   
     

 

<<  Hacamat Nedir ?  >>

KONYA HACAMAT KURSU EBUSADULLAH Olarak ..

Biz bu sitemizde sıhhati koruma yollarından ve Peygamber Efendimiz (s.a.v)'in tatbik ettiği sünnetlerinden HACAMAT SÜNNETİ hakkında siz okuyucularımıza faydalı bilgiler sunacağız.

bilindigi gibi daha önceki ümmetlerde uygulanan tedavi yöntemi dir yeni türedi degildir kadim tıbb tedavi şeklidir hz peygamberimiz sav miraç ziyareti esnasında bu kadim tedavi tekrar tavsiye edilmiştir bu hem koruyucu hekimlik (holistic healt) olarak yapılır sünnet olarakta yapılabilen .

MUHTEŞEM TEDAVİ ŞEKLİDİR SÜNNETİR SÜNNET olan Hacamat CEBRAİL as tarafından yerleri özellikle isim olarak ahdayn ve kahil olarak belirtilmiştir,

Tabiki ALLAH RASÜLÜ SAV ,beşeri olarak kalça mafsallarından ve ayak topugundan da HACAMAT yaptırmıştır.

HACAMAT yapmaktan kasıt KORUYUCU HEKİMLİKSE SÜNNNET tavsiye edilen yapılır en dogrusu budur.

HASTALIKLARDAN kurtulmaksa O halde işinin ehli olan haccam yada haccame olan kişilere yaptırılmalıdır.

HER HASTALIK FARKLI YERLERDEN YAPILIR bu nedenlerden dolayı seçici olmak gerekir yarım hekim candan eder olmasın.

İNSAN VUCUDUNDA mübalaga olmasın belki 200 derde şifa dır, bunu da üstad hacccam yada haccameler,ler başarabilirler.

HACAMAT NOKTALARI nasıl bilinir şu anda en önemli mesele ehil olmayan kimselerin bu işi meslek olarak degil de para kaynagı olarak görmeleridir,,

KOMPLEKS OLARAK tedaviler yapılmalıdır aksi halde nerede agrı varsa oraya HACAMAT YAPILIR espirisi eksiktir yine işin ehline bırakılmalıdır.

BENDE BU İŞİ YAPARIM ,diye işe başlamak dün hacamat'ı bilmedigi halde hacamat yapılırken görmek yarın bakmışsın bilmem kaç senelik hacamatçı olarak karşımıza çıkıyor,egitimlerinin almadan hangi hastalık nereden yapılacagını bilmeden yapılan cizik atmak hacamatçıların degerini düşürür .

SEÇİCİ OLMAK GEREKİR BU KONUDADA EGİTİM ŞART,

HACAMAT'IN HİKMETİ,sevgili peygamberimizin (s.a.v.) sünneti olması ve Miraç'ta verilmiş olmasıdır. Onun her bir sünnetine uymanın ne kadar makbul olduğu hepimizce bilinmektedir. KATIKSIZ SEVDİK O DEDİYSE DOGRUDUR.
VUCUTTA KAN FAZLASI kalp ve beyin sektelerine sinirsel rahatsızlıklara, alerji gibi bir çok hastalığa sebep olmaktadır. Peygamber Efendimiz (s.a.v) Hayber'de Yahudi bir kadın tarafından koyun buduyla zehirlenildiği zaman Cebrail Aleyhisselâm kendisine gelerek hemen başın arkasından ve iki omzundan hacamat yaptırmasını buyurmuştur. buda bize tedavi oldugunuz şeylerin
EN HAYIRLISI HACAMAT TIR SÖZÜNÜN dogru oldugunu gerektirir.

EN GÜZEL ÖRNEK TEN EN GÜZEL TAVSİYE Efendimiz (s.a.v) başından ve iki omuz arasından hacamat yaptırıp zehiri vücudundan kirli kanlarla birlikte atmıştır ve ondan sonra ümmetine hacamat olmayı tavsiye etmiştir.
Rasûlüllah Herkim vücuduna bir hastalık veya bir rahatsızlık gelirse hemen hacamat olsun buyuruyor.
KONYA HACAMAT EBUSADULLAH, HACAMAT KONUSUNDA SİZE YETER..